Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. kapitola

1. 4. 2007

  

    Po probuzení Harry hned vyskočil z postele. A šel na snídani. Tam si ho opět nevšímali, což mu zcela vyhovovalo. V klidu se najedl a pak zamířil do pokoje. Kdyby tak věděli co tam budu dělat, asi by je kleplo. Myslel si škodolibě. 

   Nahoře v pokoji vybalil svou novou zelenou hůlku a jal se vyzkoušet, zda funguje jak by měla. Ukázal s ní na ,,metrový" prach a aniž by cokoliv řekl prach zmizel. Harry na to koukal jako, kdyby mu uletěli včely. Prostě nechápal jak to, že nemusel nic říct. Vtom ho napadlo podívat se zda odpověď nenalezna v některé z nových knih. Vzal knihu s názvem ,,Mocné kouzelné věci, Bílé i Černé magie." (mimo jiné taky pořádná bichle) Kterou si koupi s nadějí, že tam najde později něco o viteálech. Ani ho nepotěšilo,že nepřišla žádná sova z ministerstva, když udělal nějaké kouzlo. Prostě šokem nic jiného nevnímal. 

   Začal listovat a asi v polovině knihy na straně 398 našel zajímavý článek o jeho nové hůlce. V článku stálo: 

  
Hůlka kterou nelze zjistit ani se od ní nic nechtěného majitelem dovědět = Mocná hůlka. 

   ,,Páni " řekl si Herry a zvědavě se začetl dál. 

  
Jen málokdo, většinou Vysocí zastánci dobra, nebo zla znají její pravou podstatu a moc. Ostatní si pouze myslí, že je její podstatou nezjistitelnost a prpto nedokáží s ní nic víc. Omyl! Ty jenž toto čteš, chceš-li vědět víc pokračuj. 

   ,,No to je něco!" komentoval to opět Harry a znovu se ponořil až po uši do článku. 

  
Je několik druhů této hůlky a každá hůlka má určitou moc. Ale sama o sobě moc neznamená, záleží na jejím majiteli. Pozor!!! Není-li kouzelní dost mocný, a nebo nemá-li vnitřní moc je ohrožen jeho život! Hůlka se nehodí pro slabé poněvač je pak zabíjí!!! Ale neboj, jsi-li silný, nebo dysponuješli vnitřní nevídanou mocí. Přidá k té tvé svou, čímž tě posílí nevídaně. Ale máš se co učit milý čtenáři vlastníš-li tuto hůlku. Musíš se naučit si s ní rozumět a pak bude dokonce reagovat pouze na tvé myšlenky bez vyslovování zaklínadla jak verbálně tak i neverbálně. 

   To už bylo na Harryho moc, když to jedním dechem přečetl, a tak odložil knihu. 

   ,,Tak já si koupil Mocnou Hůlku? A co to s tou mocí, to jako, že ji mám? Asi to bude ta moc co nezná ten Slizoun Voldík, a co o ní mluvil před rokem na začátku prázdnin Brumbál ... láska." přemýšlel nahlas Harry. 

   Dokonce si s ní už i rozumím." řekl si pobaveně s úsměvem ve tváři. Vstal přešel k posteli a že si ještě něco prozkouší se svou novou hůlkou. Ale vzpomněl si, že nedočetl ten článek, tak se neochotně vrátil ke knize a začetl se. Už tam pouze stálo:

    Rozdělení podle moci : 

          - málo kroucená, téměř rovná. 
          - silně kroucená 
          - barevná kroucená, nezávisle na barvě
 


   Harryho by nemělo překvapit, že si vybral tu nejmocnější, vždyť je vyvolený. Přesto překvapilo. Ale už si zvykl, že se kolem něj stále něco zvláštního děje. Tak nevzrušeně vstal, zavřel knihu, postavil se doprostřed pokoje a dal se do zvelebování svého sídla. 

   Nepotřeboval znát nějaká kouzla stačilo mu myslet na to co se má stát, a hůlka bleskově hledala za něj vhodná kouzla a prováděla pokyny. Kouzlil takhle až do oběda, takže se šel najíst.

   Kdo by teď vešel do jeho pokoje nepoznal by to tam. Vše bylo jinak. Místo ošoupané postele a skříně tam byla nádherná postel s nebesy a nádherná vyřezávaná skříň. Zeď nebyla zašedlá, ale čistě bílá se zvláštními zelenými vzory. Také Hedvičina klec už nebyla ošoupaná od papouška, kterého kdisy vlastnil Dudley, ale nádherná a prostorná. Také vykouzlil na jedné stěně pokoje novou knihovničku pro své nové knihy. 

   Když se Harry vrátil z oběda zálibně si prohlédl svůj pokoj.Moc se mu líbyl. Pak si lehl na svou novou postel s nebesy a dal se do přemýšlení co podnikne se svými novými možnostmi.

   Po nějaké době se rozhodl. Svou novou hůlku bude používat jen při svých plánech. Což znamenalo v přestrojení nakopávat smrtijedům zadek, kazit jim jejich plány a štvát Voldiho k zbláznění. Na to poslední se obzvláště těšil. A jako Harry Potter se rozhodl veřejně moc nevystupovat. Aby na sebe neupoutával pozornost a ukolébal Voldiho, že mu z jeho strany nic moc nehrozí, a tak nechal jeho blízké na pokoji. Hlavně chtěl všechen Voldiho vztek zaměřit na neznámého (Tedy sebe zas ten jeho komplex, že?), aby zbytek světa byl na tom aspoň o trochu lépe.

   Jinak bude po své plnoletosti používat svou starou dobrou hůlku.Takže se bude učit nová kouzla, třeba kdyby ho jako Harryho později napadli tak aby se neprozradil, že je onen neznámý a mohl se úspěšně bránit. Také kdyby ho našel řád, tak aby se před nimi neztrapnil.

   Zlepšovat si kondici, večerním běháním po ulicích,cvičením posilováním. Učit se zvěromágství. 

   ,,Když tak o tom uvažuji s tím posledním začnu hned," rozhodl se Harry a přešel ke svým knihám úhledně seřazeným v knihovničce. Vzal do ruky knihu ,,Zvěromákem rychle a bez bolesti" a pustil se do čtení receptu.

   Když si vyčaroval kotlík a jiné potřebné věci, nachystal si přísady. Pustil se do přípravy lektvaru. Byl sice složitější ale jemu to šlo docela dobře. Především díky tomu, že ho nesekýroval a neotravoval Sneap. Po zhotovení(asi za hodinku.) Si nalil do pohárku ještě horký lektvar a pustil se do ochlazování foukáním na snesitelnou teplotu.

   ,,Na zdraví" řekl a vypil lektvar. V tu ránu usnu a ponořil se do zvláštního snu.  

          - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -    Ve snu letěl nad lesem. Užíval si letání. Tak krásný pocit nezažil ani při  létání na koštěti. Co bylo stejně nádherné bylo, že viděl ostřeji než kdiloliv dřív ba co víc. Viděl ze své výšky nad stromy i nepatrnou jehličku na zemi. A jeho sluch? Prostě paráda měl pocit že slyší naprosto vše. Také slyšel dokonce i tiché našlapování nějaké zatoulané kočky pod sebou.

   Letěl dál a dál. Chtěl si vyzkoušet svou rychlost a tak přidal. Páni, pomyslel si, to je ale rychlost! Měl pravdu letěl tak rychle, že by se hravě vyrovnal i letadlu.

   Tu spařil v dálce malou tůni a zamířil k ní, že se koukne jak vlastně vypadá. Když po krátké době k cíli doletěl shledal, že to není tůňka nýbrž jezero přes které by obyčejný člověk nedohlédl. Tam se snesl a ke svému úžasu přistál na silných osvalených nohou s pořádnými pařáty. Popošel k jezeru a naklonil se nad něj.

   Kdyby to nebyl sen vykřikl by překvapením a úžasem. Z tůně se na něj koukal nádherný urostlý napůl orel napůl lev. Tedy statný Gryf. Nebyl jen tak ledajaký měl černé peří jen na konci křídel trochu zelené. Měl orlí přední nohy s pařáty úctyhodné délky a na holeních měl opět zelené téměř nepatrné proužky. Také lví část byla černá až na konec ocasu kde zas byly ty tajemné proužky a zadní holeně, opět s proužky.

    Hlava toho Gryfa byla velice mohutná s velkým, zahnutým a nebezpečně vypadajícím černým zobákem.
           

   Gryf se na něj stále koukal z tůně smaragdovým pohledem velkých očí. Ty oči vypadaly jako oči dravého ptáka až na to, že kde obyčejně mají draví ptáci kolem černých čoček oranžovožlutou barvu, on měl smaragdově zelenou. Takže jeho oči byli přímo uhrančivé. Ještě chvíli na sebe ve vodě koukal a pak se Harry s trhnutím probudil. Jeho sen skončil. 

       - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

   Když se probudil bylo právě 5 hodin ráno. Necítil se unavený, spíš příjemně odpočatý a tak chtěl ještě chvíli v posteli přemýšlet o právě prožtém zvěromýgském snu. Nebylo mu to však dopřáno, protože ho už nadobro probudila Hedvika. Ta přilétla právě z pozdní noci se svým úlovkem v zobáku.

    Harry k ní přešel pohladil ji, dal jí pamlsek a sedl si kní na parapet. Zakoukal se do raního rozpřesku. Věděl, že bude muset naplánovat novou cestu na Příčnou. Musel si přece sehnat knihu o Gryfech aby mu ulehčila a urychlila přemenu. Naplánoval si cestu na příští týden v Neděli doufaje, že tam bude málo lidí.

           (jak se mílyl, bude jich tam hodně :-)


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Koment

(Giner, 6. 4. 2007 20:55)

Ke čtyřce mi nejdou komenty, takže to píšu tady: Je to super, pls rychle pokračko:-)

perfekt

(Twillight, 6. 4. 2007 18:21)

čtvrtáí kapitola je naprosto perfektní ale nejdou mi dávat komenty skus to spravit

super

(Aly, 6. 4. 2007 16:20)

ke čtvrté kapitolce : opovaž se s tím skončit

skvělí

(Flammea, 5. 4. 2007 22:10)

ahoj. máš to tady naprosto suproví. hrozně se mi líbí tahle povídka. napsala jsem ti komentář k týhle kapitolce, protože u té čtvrté jsem ho neměla kam napsat. ale jenom jsem chtěla říct, abys nepřestávala s psaním. a hlavně napiš co nejdříve další kapitolku. plosím... jo a jestli chceš, tak se jukni na mojí stránku flammea.blog.cz. taky se snažím něco psát, ale moc mi to nejde =)