Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. kapitola

1. 4. 2007

    Když se ráno probudil, koukl se na hodinky, které měl stále u sebe i v kouzelnickém světě kde nefungovali. Zjistil, že by měl sejít dolu na snídani, než začne teta řvát, aby přišel milostivě na snídani, moc se mu nechtělo. Až ho napadlo kouknout se o co víc se jeho bratránek Dudley přiblížil za ten rok vzhledově verlibě. V tu ránu se mu o hodně víc chtělo zajít dolů.

   Po snídani a uspokojení zvědavosti, kdy shledal změny na bratránkovi dle očekávání. Bratránek přibral snad deset kilo a stal se ještě rozmazlenějším. Zašel nahoru do pokoje připravit se na cestu do Příčné ulice, kam se už samozřejmě těšil. Tušil, že nebude třeba aby oznámil tetě a strýci svou dočasnou nepřítomnost, stejně se nezajímali co o volném čase dělá. Kdysi tomu tak nebilo, musel pro tetu a strýce pracovat, což se změnilo, když měl někoho kdo se ho zastal, třeba Siriuse. Nechtěl oživovat bolest a tak raději vyrazil s hůlkou v kapse.

   Venku zašel o pár ulic dál a pak si mávnutím hůlky přivolal Záchranný autobus. Vystoupil z něho strhaně vyhlížející mladík. Mě dlouhé rozcuchané vlasy a na tváři vrásky tak netypické pro jeho věk. Ano byl to Stan a vypadal, jakoby se právě dostal ven s pekla.

   ,,Ahoj Stane!" vybafl na něj mile překvapený Harry dřív než, stačil začít se svým nacvičeným monologem.

   ,,Jé nazdar Harry, tebe tak rád vidím musím ti poděkovat." odpověděl unaveným skřípavým hlasem.

   ,,Ale prosím tě a za co?" tázal se překvapeně Harry.

   ,,Za to, že sem se díky tobě dostal z Azskabanu. Víš včera mně pustili. Neboť byl za mnou ministr a omlouval se mi, že mě zatkli. No a když odcházel tak si brumlal pod fousy něco vtom smyslu jako ,,snad teď bude spolupracovat " nebo tak nějak to bylo a mě došlo, že mluvil o tobě tak ti moc děkuji. Kam to bude?"

   Na Příčnou." řekl pohotově Harry a zaplatil. Přestože měl hlavu plnou myšlenek na ministra Brouska. Přemýšlel co tím asi ministr sledoval. Beztak chce mou spolupráci a tak se my chtěl zavděčit. Podlézat mi nemusí stejně nehodlám dělat ministerstvu maskota, i když sem rád vidím Stana v pohodě. Shrnul to a až na Příčnou myslel jen na ubíhající krajinu.

   Na příčné vystoupil. Rozhodl se, že si nejdřív dojde pro hábity. A tak vešel k madam Malkinové. Madam ho nevítala moc nadšeně, ještě si pamatovala, jak zde loni na sebe s Malfoyem vytáhli hůlku. Bez řečí ho obsloužila a oddechla si teprve až odešel. V jejím krámku si Harry koupil několik smaragdově zelených hábitů s kapucí. Měl zelenou rád a ani nevěděl proč.

   Když vyšel z krámku rozhlédl se po příčné a pozoroval ustaraně vyhlížející lidi, kteří se drželi ve skupinkách. Zanechal úvah a rozhodl se zajít k Oliwanderovi. Když vešel objevila se za pultem Mladá prodavačka. Škoda Oliwander se ještě neobjevil. povzdechl si.

   ,,Co to bude mladý pane?" zeptala se ho.

   ,,Potřeboval bych nezjistitelnou hůlku, která, když ji má někdo cizí neprozradí nic a nefunguje. Slyšel jsem (od Hermiony), že takováhle existuje i když je vzácná."odpověděl.

  ,,Takovouhle tu máme, ale musím si ověřit váš rejstřík. Vaše jméno.?"

   ,,Harry Potter." řekl zaraženě. Vždyť ho zatím všichni hned od pohledu poznali. Pak si uvědomil, že má trochu delší vlasy, které mu zakrývají čelo. Toho musím v budoucnu využít. Řekl si v duchu.

   ,,Moment prosím" řekla prodavačka a odběhla do útrob krámku.

   Harry si mezitím prohlížel krámek. Vypadal upraveně a v celku, i když se stále nemohl zbavit vzpomínky jak to tady naposled svým skoušení hůlek proměnil v kůlničku na dříví.

   ,,Vše je v pořádku. Tak tady jsou, račte si vybrat." A vyložila před něj hromádku asi deseti zvláštně pokroucených hůlek.

   ,,Vtom kroucení je právě jejich moc, čím víc kroucená tím je mocnější. Takovouhle dokáže zvládnout je málokdo." vysvětlovala Prodavačka, když si všimla jeho udiveného výrazu ve tváři.

   Harry neváhal a natáhl se po jedné nejpokroucenější, která měla shodou okolností zelenou barvu.Vtom se cosi stal. Oval ho teplý větřík a kolem něj se to zeleně zajiskřilo. Měl vybráno. Zaplatil a vyšel ven.

   Venku se rozhlížel jestli neuvidí nějaké knihkupectví, přece jen neměl o nich přehled. Teď by se mi hodila Hermiona. Pomyslel si a rozhlížel se dál. Vtom našel pohledem malé zastrčené knihkupství. Když do něj vešel, tak knihkupství zmizelo, ale to on nevěděl myslel si, že je to obyčejný obchod. To se mýlil. Byl to obchod, který se jen jednou za několik let ukáže pouze tomu, kdo jej potřebuje ale ovšem jen za účelem dobra.

   Vraťme se k Harrymu který do toho zvláštního obchodu vešel. Ten si prohlížel vnitřek tohoto zvláštní obchod. Až očima zabloudil k rozcestníku na kterém stálo co se kde najde. Stálo tam:

        Bílá magie, regál č. 1.
        Obrana proti černé magie, regál č. 2.
        Boj s černou magií, regál č. 3.
        Zvěromágství, regál č. 4. ...

a tak dále. Harry postupně nakoukl do každého asi deset metrů dlouhého regálu a vybral si ,,pár" knížek. U posledního zmíněného ovšem zůstal delší dobu. Našel totiž knihu s zajímavým názvem ,,Zvěromákem rychle a bez bolesti." To poslední se mu sice moc nelíbilo, ale přece jen si sedl na nejbližší sedátko a začetl se.

   ,,Jsou dva způsoby, jak se stát zvěromágem " četl si polohlasem. ,,buď si vyberete zvíře sám, což je velmi nepřesné, protože hrozí, že špatně vyberete a je s vámi konec."

   Tak to si určitě vyberu a udělám aspoň Voldimu radost, když ho pořád tak štvu. Komentoval  Harry knihu.

   ,,Nebo pomocí lektvaru, který vás uvrhne do 12 hodinového spánku, který prožijete v podobě vašeho souzeného zvířete." četl dál.

   To by se by mi mohlo hodit. Uvažoval a začetl se dál s tím že se na lektvar podívá později.Dozvěděl se ještě mnoho zajímavých věcí o prvních přeměnách atd. Když dočetl zavřel knihu a dal ji k ostatním vybraným.

   Seděl dál na sedátku. Přemýšlel v co se asi bude proměňovat. Netopýra hned zavrhl není přece tahový hnusák jako Sneape. A co had? Napadl ho v vzápětí. Ne nejsem úlisný , a slizký jako Voldík. Třeba bych mohl být nějakým dravým ptákem, co se všude dostane a má skvělý zrak. Nebo vlk? Ale to raději ne nechce se my výt někde na měsíc. Takhle se bavil delší dobu dokud se nerozhodl , vyjít ven a co nejdřív zamířit do Zobí na oběd. (měl už hlad).Sebral tu ,,trochu " knížek co si vybral, až se celý prohýbal. ;-) A vyšel z obchodu.Který hned zmizel a zazářil jako by dával zbohem, ale toho si nevšíml.

   Zašel si ještě pro přísady pro lektvar ,,snů" jak ho sám nazval. Pak jel autobusem, kde si ještě povídal se Stanem o všem možném a o situaci ve které se nachází kouzelnická společnost, ke strýci a tetě. Určitě se na mně už těší. Myslel si jedovatě cestou. Nebo doufají , že se už nevrátí a oni budou mít klid, ale ja jim tu radost neudělám. Dodal si v duchu.

   V Zobí se rychle najedl a pak vyložil svůj dnešní úlovek. Knih tam bylo opravdu hodně snad přes dvacet. A ujišťuji vás, že nebyli nijak tenké, ale pořádné tlusté bichle. Začetl se do jedné snad nejtlusčí s názvem ,,Bílá magie, bojová i obraná."a četl až do večera. Nešel ani na večeři tak byl zabrán do studia této velmi zajímavé knihy.

   Četl až do půlnoci a pak se rozhodl, že zítra zkusí svou novou hůlku a jak mu to s ní půjde. Nezapomněl na svou původní, měl ji stále rád, ale uvědomoval si jak bude pro něj při jeho plánech nebezpečná. Obvzlášťe při střetu se svou sestrou hůlkou Lorda Voldemorta. Musel mýt jinou, aby ho mohl poslad kam patří, do pekla. S těmito myšlenkami nakonec usl spánkem bezesným. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Páni

(Verísek, 1. 4. 2007 19:48)

No jak koukám tak se rozrůstáme o dalšího autora HP. Tvoje povídka je vážně dobrá (teda mě se líbí jak ostatním to nevím), ale máš celkem málo čtenářů, nemyslíš? No jo, taky sem si tim prošla. Ne že bych jich teď měla nějak kvanta, ale... No a tak ti nabízím, kdyby si chtěla tak si tě ráda přidám do oblíbených. Co ty na to? Písni my na web : www.verisek.wgz.cz jak ses rozhodla, ju? A mnoho zdaru v pokračování. Pa

pro malého zvědavce

(belladonna, 1. 4. 2007 13:52)

Jsem ráda, že se ti to líbí. Nová kapitola bude buď ještě někdy dneska nebo až zítra. Teď je víkend a já mam trochu času.

já malej zvědavec :-)

(Ewelin , 1. 4. 2007 13:21)

moc pěkný. Poslyš vim , že jsi tu kapitolku přidala teprv dneka , ale kdy bude další ?? Jo a kydyby někdo měl zájem tak ať mrkne na moje stránky s povídkama o HP : www.ewelinn.blog.cz